Úvodná stránka Kontakty
Deti si zahrali minifutbal

- Počas troch dní, od 1. do 12. októbra, sa v Istebnom uskutočnili XVI. Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat z detských domovov v minifutbale. Hlavný organizátor, Detské centrum - prvá slovenská spoločnosť pre pomoc deťom v náhradnej starostlivosti spolu s miestnym obecným úradom, základnou školou a detským domovom v Istebnom pripravilo pre deväť družstiev a 87 súťažiacich a organizátorov výborné podmienky.

Zápasy sa odohrávali na škvárovom ihrisku pri ZŠ Istebné a na ihrisku s umelou trávou. Deti z detských domovov v Istebnom, Handlovej, Tŕnia, Bytče, Ružomberoku, Dobšinej, Medzilaboriec - štátneho detského domov, neštátneho detského domova sv. Nikolaja Medzilaborce a Krízového centra Náruč Žlina zo všetkých síl bojovali o čo najlepšie umiestnenie.
Víťazom sa stali chlapci z neštátneho detského domova sv. Nikolaja v Medzilaborciach. Na druhom mieste skončili mladí futbalisti zo štátneho detského domova v Medzilaborciach a bronz si odniesli domáce futbalové nádeje z Istebného.
Sklamaním bola neúčasť dievčenských družstiev. Po minulé roky sa majstrovstiev pravidelne zúčastňovalo približne 3-5 družstiev.
Okrem merania síl na ihrisku si deti mohli pozrieť zaujímavé filmy, zatrénovať si spolu a na vlastné oči videli kúzelnícke vystúpenie Romana Večereka.
Poďakovanie patrí všetkým spoluorganizátorom, najmä Obecnému úradu v Istebnom, ktorý dal organizátorom k dispozícii sálu v kultúrnom dome a kuchyňu na prípravu stravy, ktorú varili dobrovoľníci Detského centra.

Martin Pavelek, Týždeník ORAVA, 20.10.2008

Obrázok
Boli by ste ochotný - ochotná prijať do svojej rodiny dieťa z detského domova?